В Україні різко знизилися ціни на моркву: скільки коштує коренеплід на ринках та в супермаркетах

Ціни на моркву цього тижня почали знижуватися. Основною причиною здешевлення овочів стало збільшення пропозиції овоча на ринку.

Більшість українських фермерів вважають недоцільним наприкінці зими продовжувати зберігати коренеплоди та масово почали продавати моркву зі сховищ.

На оптових ринках українські фермери на сьогоднішній день готові відвантажувати моркву за ціною від 18 до 25 грн/кг, що в середньому на 18% дешевше, ніж тиждень тому. Пропозиція на ринку стрімко зросла, а значить, щоб продати свою моркву швидше, потрібно знижувати цінник.

Через перебої у подачі електроенергії якість продукції у сховищах дрібних господарств стрімко погіршується, що змушує фермерів розпродувати наявні запаси. При цьому великі фермери достатньою мірою забезпечені генераторами і не мають проблем зі зберіганням. У зв’язку з цим вони вважають за краще призупинити продаж моркви, враховуючи досить велику пропозицію на ринку даної продукції.

Якщо порівняти цінники на моркву у супермаркетах, то у порівнянні із січнем зниження ціни не спостерігається. Середня вартість кілограма коренеплоду складає 28 грн. Найдешевше моркву продають у Novus – по 23,59 грн, а у Megamarket цінник доходить до 33,90 грн за кг.

Для порівняння, у лютому 2023 року морква в Україні коштує в середньому в 1,9 раза дорожче, ніж за аналогічний минулорічний період.

У той же час аналітики ринку не виключають, що вже незабаром морква дешевшатиме, оскільки врожай коренеплоду цього сезону був досить скромним, і запаси якісної продукції в господарствах також досить обмежені.

В Україні знизилися ціни на моркву: скільки коштує коренеплід на ринках та в супермаркетах

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *