Просто зараз! Жорсткий ляпас Путіну: прямо з Польщі – Дуда не підбирав слів. На весь світ – браво!

Президент Республіки Польща Анджей Дуда під час святкування свята Війська Польського заявив, що росія та російський режим порушили велике табу, яке було жорстким кордоном безпеки з часів Другої світової війни.

Про це повідомляє Польське Радіо.

«росія та російський режим порушили велике табу, яке було жорстким кордоном безпеки з часів Другої світової війни, що жодна супердержава не нападає на іншу країну, аби позбавити свободи та незалежності, щоб повернути землю, поставити під сумнів існування держави і нації», – сказав Дуда.

Він зазначив, що масштаби «російської прямої агресії проти України, проти незалежної, суверенної, демократичної держави, проти нашого сусіда – було важко спрогнозувати».

«Я абсолютно не сумніваюся, що це перевершило очікування декого, а для когось це було цілковитою несподіванкою», – заявив президент.

Дуда також подякував за допомогу, яку надають Україні та її громадянам поляки.

«Від усього серця дякую, що, хоч і не зі зброєю в руках, але ми є учасниками цього завдяки нашій допомозі, яку ми надаємо Україні та українцям, службою наших солдатів протягом цього конфлікту, підтримкою, яку нам надають наші союзники, і насамперед – Україні», – сказав президент.

Окрім цього, з нагоди 102-ї річниці перемоги над більшовиками у Варшавській битві президент Польщі вшанував пам’ять бійців УНР, які у 1920 році разом із поляками боролися проти більшовиків.

День Збройних Сил Республіки Польща відзначається 15 серпня на згадку про переможну Варшавську битву 1920 року, що відбулося під час польсько-більшовицької війни. У результаті цієї битви Польща зуміла відстояти незалежність, завдавши поразки більшовикам. Союзником польських військ були українські військові з’єднання УНР.

Президент Польщі Анджей Дуда раніше заявляв, що якби не героїчний опір українців, під загрозою були б Польща та країни Балтії.

«Як справи сьогодні? Сьогодні Україна захищає Польщу, Європу, зокрема Німеччину. Якщо героїчний опір України не зможе протистояти імперським планам Путіна, Польщі та країнам Балтії, загрожуватиме подальше розширення сфери впливу Росії в Центральній Європі», — сказав він.

За його словами, ідеї про «велику Росію» — це не лише ідеї диктатора Володимира Путіна, а ними пронизана більша частина російського суспільства.

«Тамтешні журналісти говорять про Росію, що простягається до польського міста Калиш. Це великоросійські ідеї щодо підпорядкування інших народів. Сьогодні завдяки Україні ця небезпека стримується. Але я думаю, що ця небезпека, на жаль, стане реальною у майбутньому», — сказав він.

Зазначимо, що захід продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу, зокрема, і військову. росія повинна програти у цій війні у всіх вимірах.

Про це в межах Другого міжнародного саміту перших леді та джентльменів у Києві під час спільного включення із Кракова разом дружиною Агатою Корнхаузер-Дудою й українською тенісисткою Еліною Світоліною заявив президент Польщі Анджей Дуда.

“Куди б я не поїхав, я завжди підтримую Україну, підтримую кандидатство України в ЄС, ми також надаємо Україні підтримку по лінії НАТО”,- заявив Дуда.

За його словами, він разом з багатьма іншими президентами і прем’єр-міністрами організовує військову допомогу Україні, зокрема, передачу сучасного озброєння, артилерійських снарядів, бронежилетів.

“Навіть якщо росіяни переважають числом, ми все одно продовжуватимемо надавати українцям допомогу. Це найголовніше наше завдання”,- підкреслив президент РП.

Він висловив сподівання, що Україна “дуже скоро звільнить свою територію від російського агресора і перетвориться на найчарівнішу сучасну державу у світі”.

“Головне, щоб росіяни програли у військовій та інших сферах, а Україна стала частиною вільного, розвинутого світу”, – зазначив Дуда.

У свою чергу дружина президента РП Агата Корнзаузер-Дуда підкреслила, що у Польщі проводиться велика кількість різних заходів та проєктів для підтримки українців, які потерпають від російської агресії.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *