Повне оточення? 2 міста – доля ЗСУ: страшна звістка з фронту. Що відбувається?

Найгарячішими точками на Донеччині залишаються Бахмут та Вугледар. Російські війська намагаються прорвати українську оборону в районі цих міст, аби далі виконати завдання від Кремля – повністю захопити Донецьку та Луганську області.

Екс-начальник прес-служби Генерального штабу ЗСУ полковник Владислав Селезньов, наразі окупанти намагаються створити так звані “лещата”, щоб взяти в оточення угрупування українських сил, які діють на східному фланзі.

“Але путінська армія не має достатньої кількості ресурсів для того, щоб здійснити такий крок. Тому вони тими малими групами, які мають в наявності, атакують майже безперервно. Немає зараз хвиль російських атак, адже вони тривають постійно та інколи по 10 годин безперервно.І ми бачимо як наслідок у зведеннях Генштабу величезну кількість втрат РФ”, – каже Селезньов.

Звичайно ж, не варто недооцінювати ворога.

Селезньов вважає, що ситуація для наших сил дуже складна. Ідуть неймовірно складні бої поблизу Вугледара, росіяни намагаються взяти в оточення з флангів українських бійців, які боронять це місто. Оскільки лобова атака призвела до величезних втрат РФ і жодних територіальних здобутків їм не дала

Щодо Бахмута, то там за словами експерта бої йдуть як на околицях, так і в самому місті.

“Бойові дії там проходять у самому місті: на півдні та на сході. Тобто, як в цих частинах Бахмута, так і на його околицях тривають вуличні бої й для підрозділів, які атакують, вони є найбільш складним і призводять до шалених втрат”, – розповідає Селезньов.

Втім, попри цей фактор путінська армія намагається просуватися вперед, але темпи просування ворога незначні, десь кілька сотень метрів за тиждень і шалені втрати, пояснює експерт.

“Однак росіяни пруть, адже намагаються виконати план Путіна щодо повної окупації Донецької та Луганської областей. Тож загалом ситуація є досить складною, але динамічною. І думаю, що найближчими днями ми будемо бачити, чи матимуть російські війська бодай якийсь успіх”, – вважає Селезньов.

Він переконаний, що бої будуть тривати далі і пояснив, чому саме зараз вони активізувалися.

“У Путіна є вікно можливостей десь до початку-середини березня, коли до українського війська масштабовано почне надходити війська допомога від наших західних партнерів. І тут вже має українська сторона перехопити ініціативу, маючи кількість заявленого озброєння”, – додає Селезньов.

В той же час, військовий експерт, полковник Роман Світан звертає увагу – потрібно розглядати наміри противника не у якості захоплення міст, таких як Бахмут і Вугледар, а прорив українських укріпрайонів.

“Щодо Бахмута, то знову ж таки розглядаємо не як саме місто, а наш укріпрайон, який тягнеться від Бахмута до Сіверська. Це і (Донецький – ред.) кряж, який знаходиться за Бахмутом та Соледаром і далі йде до Сіверського Дінця. Так ось цей зміцнений район росіяни намагаються пробити для того, щоб вийти на Слов’янськ та Краматорськ і далі на кордон Донецької області”.

Про Вугледар експерт каже, що воно заважає противнику не як місто, а саме як укріпрайон завдовжки кілька десятків кілометрів, який не дає військам РФ вийти вздовж кордону Донецької області з півдня в тил нашого донецького угруповання.

“Наступають вони у напрямку Вугледара для того, щоб прорвати фронт, але ми його добре утримуємо. Оскільки сам Вугледар є нашим укріпрайоном (не все місто, але його частини – такі, як промзона)”, – каже Світан.

Полковник Роман Світан також вказав на важливу річ, яка теж ускладнює ворогові операції на сході, а саме – особливості рельєфу та укріплення українських бійців.

“Якщо ж допустити вихід наших сил із Бахмута, як вийшли із Соледара, то все одно росіяни далі на захід не пройдуть. Бо там саме Донецький кряж, перевищення до сотні метрів і ми не дамо його пройти. Тому окупанти і б’ються у районі Бахмута”, – звертає увагу Світан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *