Норвегія зриває плани РФ: ціни на газ в Європі почали падати

Ціни на газ на європейському ринку почали знижуватися після того, як майже досягли критичної точки в $ 1000 доларів за тисячу кубометрів. Різкий обвал вартості стався на лондонській біржі ICE.

Вранці 15 вересня ціни на газ в Європі виросли ще на 16%, досягнувши рекордних $ 966 за тисячу кубометрів. Це викликало панічні настрої на ринку. Однак до вечора ситуація почала налагоджуватися. До завершення торгів за кілька годин ціни знизилися на 17%, досягнувши $ 796 за тисячу кубометрів.

Ситуація на європейському газовому ринку почала стабілізуватися завдяки Норвегії, яка є другим після РФ найбільшим постачальником. Країна відновила експорт газу в ЄС після тривалих профілактичних робіт на своїх родовищах.

За даними агентства Reuters, норвежці мають намір поступово нарощувати поставки “блакитного палива” до Європи до кінця 2021 року до повного задоволення попиту. Поступово це стабілізує ціни.

Паралельно Європа збільшила закупівлі скрапленого газу. У порівнянні з минулим місяцем обсяги зросли на 6%.

Відзначимо, що криза на газовому ринку Європи виник через скорочення Росією поставок газу. Москва свідомо створила дефіцит, що підняло ціни до рекордних показників.

У Кремлі не приховують, що мета такого шантажу – змусити Європу бути більш поступливою і прискорити запуск їх нового газопроводу “Північний потік – 2”. Так, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив 15 вересня: “Якнайшвидший введення” Північного потоку – 2 “суттєво збалансує цінові параметри на природний газ в Європі”.

Москва своєю поведінкою має намір змусити європейців пустити в справу газопровід в обхід України вже з 1 жовтня, не дивлячись на те що процес сертифікації займає набагато більше часу. На думку експертів, газовий шантаж Кремля в підсумку обернеться проти Росії.

У довгостроковій перспективі це змусить європейців шукати собі більш надійних постачальників, які не ставитимуть під загрозу їх енергетичну безпеку.

джерело:mereza.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *