Чому ми прокидаємося в один і той же час щоночі? Тривожні сигнали організму, які треба знати кожному

Згідно традиційної китайської медицини, хронічні порушення сну зазвичай викликані дисбалансом інь-ян, який порушує потік енергії через наш організм.

Ця енергія називається ци, і вважається, що вона властива абсолютно всьому живому на Землі. Коли ви здорові і перебуваєте в хорошій фізичній формі, ци вільно тече по тілу. Але якщо у вас проблеми зі здоров’ям, тоді, ймовірно, спостерігається «блокування» цієї енергії в певному органі. Саме це і може будити вас по ночах.

Як же працює наше тіло, з точки зору фахівців китайської медицини? І що може стати причиною того, що ми прокидаємося в один і той же час щоночі? Спробуємо розібратися.

Годинники китайських медиків

Ці фахівці розробили спеціальний годинник активності меридіанів. Вони припускають, що ци безперервно проходить через дванадцять головних ділянок нашого тіла, кожна з яких пов’язана з певним внутрішнім органом. Цей цикл зазвичай займає 24 години, протягом яких кожній з життєво важливих систем організму дається 2 години активності ци.

У нічний час ци направляється усередину, щоб «зарядити» тіло. Тому, якщо ваш сон завжди переривається в один і той же час, існує дисбаланс в одній з систем або органів. Енергія просто не може проходити через цю ділянку, що і змушує вас прокидатися.

21: 00-23: 00 – щитовидна залоза

На ранніх стадіях сну наша ендокринна система ребалансується, а кровоносні судини стають більш активними. Це означає, що будь-які проблеми зі здоров’ям, пов’язані з імунною системою, щитовидною залозою або залозами, а також порушенням метаболізму, можуть не давати вам спокійно спати в цей час.

Складність із засипанням також може бути ознакою надмірного стресу і занепокоєння протягом дня. Щоб поліпшити якість сну на цьому етапі, ви можете практикувати медитацію, займатися йогою вечорами або чергувати вправи на м’язову напругу і розслаблення.

23: 00-01: 00 – жовчний міхур

Цей орган виробляє жовч, необхідну для травлення і абсорбції. Вона переробляє весь жир, який ми споживаємо впродовж дня. Пробудження в цей часовий проміжок може означати, що у вас можуть бути присутніми камені в жовчному міхурі. Також це може сигналізувати про те, що потрібно відрегулювати споживання жиру і харчуватися більш здоровою їжею.

Жовчний міхур також пов’язаний з емоційним розчаруванням, поганою самооцінкою, гіркотою і обуренням. Тому, щоб заснути, ви повинні практикувати самоприйняття і прощення по відношенню до інших.

01: 00-03: 00 – печінка

У цей час ваше тіло очищається, видаляючи токсичні відходи з крові і тканин. Пробудження в цей період може означати, що печінка відчуває наплив токсинів, з якими їй занадто складно боротися. Щоб допомогти цьому важливому органу правильно виконувати свої функції, пийте більше чистої води і скоротіть споживання алкоголю і кофеїну.

Якщо ви щоночі прокидаєтеся в період з першої до третьої, це також може означати, що ви сповнені негативних емоцій, таких як гнів, розчарування, відчуття провини чи лють. Постарайтеся позбутися від них – і сон прийде в норму.

03: 00-05: 00 – легені

Наші легені – це органи, які в першу чергу починають наповнюватися енергією ци, накопичуючи кисень і транспортуючи його до всіх інших систем організму. Так тіло готується до нового дня.

Якщо ж ви раз по раз продовжуєте прокидатися між 3 та 5 годиною ранку, при цьому страждаючи від кашлю, чхання або закладеності носа, це може вказувати на надмірну кількість слизу або погане харчування.

Емоційно легені пов’язані з сумом і горем. Тому пробудження в такий час може бути ознакою того, що вам потрібно відпустити ці почуття. В цьому випадку краще спати допоможе виконання деяких дихальних вправ.

05: 00-07: 00 – товста кишка

В цей час ранку потік енергії концентрується в товстому кишечнику, який виводить все зайве з організму. Якщо в цьому органі існує дисбаланс, ви страждаєте від запорів, набираєте зайву вагу або навіть схильні до передчасного старіння. Щоб товста кишка працювала правильно, виконуйте вправи на розтяжку м’язів, пийте багато води і ходіть в туалет відразу після пробудження.

Цей час також пов’язаний з емоційним перенапруженням і відчуттям застою в житті. Тому постійне пробудження з п’яти до семи ранку може бути ознакою того, що вам потрібно відкинути зайві емоційні навантаження.

За матеріалами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *