Система не здається! Прямо в Раді – новий удар по Зеленському: Аваков виклав все. Неочікувано!

До середини каденції президента Володимира Зеленського різкими випадами на адресу його особисто та всієї “зеленої” влади відзначилися нещодавні її “складники”: екс-спікер Дмитро Разумков, колишній глава МВС Арсен Аваков. Продовжують бити по “зеленим” інші “екси” – Олександр Данилюк (12-й секретар РНБО), Руслан Рябошапка (колишній генпрокурор), Андрій Богдан (колишній голова ОП) та інші. Додалися до критиків професор Євген Комаровський, журналіст Дмитро Гордон. Усі ці люди 2019-го так чи інакше підтримали Зеленського.

Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков для видання “Коментарі” звертає увагу, що той самий Разумков – ніби новий політик, але старого політичного типу.

“Як правильно зазначив політолог Володимир Фесенко, дуже вдало, на мою думку, Разумков – це середнє арифметичне між Бойком та Порошенком. Тому абсолютно логічно, що він так чинить, – пояснює експерт.

– Що стосується і його, та інших… Хтось вважав, що вони мають отримати якісь додаткові преференції, а не показувати, що вони члени єдиної команди, виконуючи рекомендації, які дає президент, який, власне, навів (когось знову, когось вперше) у політику. Арсена Авакова цього не стосується, він старожил української політики. Але після того, як пішов у відставку, пройшов через вікно чи двері “прозріння”, через які у нас проходять багато чиновників. Суть у тому, що коли людина перебуває на посаді, вона не бачить, виявляється, цілої низки проблем, які раптом стають для неї очевидними, коли йде у відставку”.

Тому, зазначає Сергій Биков, низка персон, які підтримували Зеленського у 2019-му, займають зараз вкрай опозиційну позицію.

“При цьому, велика частина з них не заперечує успіхів, які є у команди Зеленського і безпосередньо у Володимира Олександровича. Той самий Дмитро Гордон, Арсен Аваков, відзначають “Велике будівництво” як успішну реформу. Інші говорять про додаток “Дія” та загалом про програму “Держава у смартфоні” як про ті зміни, які вдалися”, – наголошує експерт.

Експерт ГО “Бюро аналізу політики” Віктор Бобиренко називає цілком закономірним і навіть природним відхід частини команди, яка йшла до влади, в опозицію.

Плюс, підкреслює аналітик, лідери завжди підсиджують один одного. Він нагадує, що лідер Андрій Єрмак підсидів спочатку Богдана, потім почав прибирати інші сильні постаті навколо себе. Того ж таки Авакова.

“І кожен на щось ображається, бо себе вважає за особливе. Той же доктор Комаровський вважає, що він, крім медицини, розбирається ще й у політиці. Про Гордона вже не говоримо. У результаті і частина членів команди (як ті ж Разумков та Богдан), і попутники (як ті ж Комаровський та Гордон) так чи інакше стали по інший бік барикад від Зеленського та його нинішнього оточення, – пояснює експерт для видання “Коментарі”.

– А в нас не сталінські часи. Таких людей не поставиш до стінки, не пошлеш у табори. І тому доводиться якось із цим жити – з наростаючими погрозами, зі збільшуваною кількістю опонентів. Харизматичні нарциси, що мало знаються на ситуації, що не мають здібностей до аналізу, не кажучи про стратегію, виявилися в результаті по різні боки. При цьому жоден з нових опонентів наразі не рівня Зеленському. А тому нападають колективно. А команди Ахметова, Коломойського, а також проросійські сили використовують те, що відбувається, у своїх цілях. А поки вони воюють між собою за рейтинги та потоки, страждає вся Україна, а також наші міжнародні відносини”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *