Почалось! Протести по всій країні – Зеленський в ауті: змова. Леді Ю вийшла – олігархи з нею. Це війна!

У Харкові проводять технологічно струнку і точно розраховану кампанію щодо дестабілізації області, заявив 28 липня у своєму Facebook заступник директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Кирило Молчанов.

“Олігархи завдають удару по президентові [Володимиру] Зеленському. Олігархи обрали полігон для відпрацювання осінніх протестів. Низка останніх подій, які відбуваються у Харкові, вочевидь виходить за межі місцевих розбірок, загострення яких можна було легко передбачити за три місяці до виборів мера цього мегаполісу. Починаючи з четверга, 22 липня, уся країна із цікавістю розв’язувала загадку – чи посадять когось НАБУ і САП, що увірвалися до будівлі Харківської облради з обшуками у кабінетах голови облради [Артура] Товмасяна і його заступника [Андрія] Малиша, а також і у них вдома. Пікантність ситуації навіть не в тому, що ці дії стосувалися вищого обласного законодавчого керівництва області, а політичний контекст, адже Товмасян представник керівої партії “Слуга народу”, – зазначив він.

Молчанов додав, що 24 липня уже врегульований Харківською облдержадміністрацією конфлікт щодо виплати заробітної плати лікарям, “раптом спалахує в акцію щодо перекриття доріг, яка одразу потрапляє у фокус деяких центральних ЗМІ, вочевидь привертаючи увагу Києва”.

“Місцева губернаторка [Айна] Тимчук у неділю виїжджає на місце і вкотре гасить конфлікт. І вже наступного дня бачить на місцевому ТК 44-хвилинний сюжет, який звинувачує її “у державній зраді”. Тут треба зазначити про те, як розганяли цю “джинсу” центральними ЗМІ і 40 Telegram-каналами. Того самого дня до нагнітання ситуації навколо неї приєднується кандидат у мери Харкова [Михайло] Добкін, приписуючи їй захоплення Харкова “дніпропетровським кланом”. Зважаючи на повідомлення місцевих ЗМІ, і далі готують серію акцій – від виведення лікарів під ОП у Києві до мітингів перевізників під місцевою адміністрацією. Якщо додати сюди опір великих вишів об’єднанню їх за рішенням Кабміну в один виш, то отримуємо технологічно струнку і точно розраховану кампанію щодо дестабілізації області із залученням широкого кола різних верств населення”, – написав політолог.

Він припустив, що область обрали для репетиції протестів всією Україною, які, як він вважає, запланували на цю осінь.

“Річ у тім, що за витраченими коштами, різним інструментарієм, який використовують, і технологічністю, цей процес має вочевидь не місцевий характер і можливості. Створюється стійке враження, що великі гравці обрали цю область як полігон для обкатки майбутніх осінніх протестів по всій країні. Час і місце обрано не випадково. Регіон після звільнення [глави МВС Арсена] Авакова і санкцій РНБО проти [бізнесмена Павла] Фукса залишився без “опіки” – охочих взяти таку область “під себе” серед олігархів удосталь, майбутні вибори мера і прикордонний статус автоматично забезпечують підвищену увагу до процесів, які там відбуваються. Не відкидаю, що олігархи розраховують на те, що поки президент Зеленський готується до важливого візиту у Вашингтон до президента [США Джо] Байдена, він не заглиблюватиметься у деталі того, що відбувається, і може ухвалити імпульсивне рішення, яке розчистить для них поле можливостей”, – підсумував Кирило Молчанов.

Варто також додати, що останнім часом також і Юлія Тимошенко та її депутати стали чи не найактивнішими «встромлювачами палок у колеса» ініціативам президентської команди.

Цю риторику можна почути не лише в парламенті або під час телеетерів. Юлія Володимирівна здійснила кілька поїздок регіонами, де, зокрема, закликала своїх прихильників єднатися та готуватися до осені.

До чого саме готується Тимошенко? До масштабних акції протесту, дострокових виборів чи входження до влади? У цьому розбирається hromadske.

«Здається, бунт починається»

«Я вирішила об’їхати всю Україну», — заявила Тимошенко на початку липня в Тернополі. Перед тим вона побувала у Полтаві та Хмельницькому, пізніше — на Вінниччині.

Усі ці поїздки супроводжуються зустрічами з прихильниками та виступами на мітингах, і скидаються на традиційний передвиборчий тур.

«Ми зараз по всій країні гуртуємо, піднімаємо людей і говоримо: все відбувається не так, як потрібно Україні. Тож нам треба міняти стратегію управління й зупиняти все, що вони зараз роблять»,— казала Тимошенко зі сцени в Полтаві.

Вочевидь 24 роки при владі недостатньо для Юлії Володимирівни, аби змінити життя українців на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *