Одразу після призначення! Монастирський видав: “справу не замнуть”! Скандальна аварія судді – “рівні всі”!

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський обіцяє, що справу судді Деснянського райсуду Світлани Колегаєвої, яка стала фігуранткою ДТП, не замнуть.

Про це він написав у Фейсбуці.

“Українські судді повинні бути зразком поваги до закону. Але, на жаль, так буває не завжди… Вчора “Audi” судді Деснянського районного суду міста Києва потрапила в ДТП, вилетівши на тротуар. Згідно з інформацією патрульної поліції, зазначена особа мала ознаки алкогольного сп’яніння. Ця новина сьогодні облетіла ЗМІ й соцмережі. При цьому вже є думки, що “справу намагаються зам’яти””, – написав Монастирський.

Він продовжив: “Я відповідально заявляю, що “зім’ятою” в цій справі залишиться тільки “Audi” після зіткнення зі стовпом! Для патрульної поліції має значення, хто за кермом, якщо це порушник. Патрульні виконали свій обов’язок. Хочу вірити в те, що Феміда буде судити неупереджено і справедливо своїх служителів. Перед Законом рівні всі!”

Зазначимо, що у водійці, яка ледь не вбила людей в Києві, впізнали суддю Світлану Колегаєву. Водночас у крові жінки виявили алкоголь.

Про це в ефірі 24 каналу розповів юрист та член Громадської ради доброчесності Роман Маселко. Наразі суддя повинна понести відповідальність за скоєне.

“За моєю інформацією, тест був позитивний, тобто він показав наявність алкоголю в крові”, – повідомив Роман Маселко.

Відповідно до чинного законодавства, у такому випадку суддя повинна понести адміністративну відповідальність, це визначений штраф у розмірі 17 тисяч гривень та позбавлення права керування авто на рік. Проте Колегаєва повинна нести ще дисциплінарну відповідальність як суддя, адже це однозначно суперечить кодексу суддівської етики, додав Маселко.

Юрист розповів, що вже є доволі поширена практика щодо відповідного питання. 21 липня, за його інформацією, на підставі скарги рекомендували звільнити суддю, який 3 роки тому потрапив у схоже ДТП.

Суддя Усатов уник будь-якого покарання, в нього не забрали водійські права та його не оштрафували, кримінальна справа була закрита. Проте через 3 роки, після того, напевно, як Вищій раді правосуддя стало зрозуміло, що буде реформа, вони вирішили його звільнити, сказав Маселко.

«Якщо скарга на суддю Колегаєву потрапить у Вищу раду правосуддя, її належно розглянуть, то такій судді загрожує звільнення – дуже швидке»,– зазначив Роман Маселко.

За 2 – 3 місяці можна це зробити. Головне, щоб ВРП належно розглянула скаргу на відповідну поведінку, зауважив член Громадської ради доброчесності.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *