Неймовірно! Звільняють підозрюваних. Суди успішно валять слідство у справах Майдану!

Спочатку справи Майдану намагалися загасити на стадії розслідування, а тепер усе перемістилося в суди, заявив адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич, коментуючи ситуацію з виходом з-під варти підозрюваних у викраденні й убивстві активіста Майдану Юрія Вербицького.

“Суди успішно валять слідство у справах Майдану і звільняють підозрюваних за багатьма статтями обвинувачення через закінчення строку давності. Білоцерківський суд зовсім здійснив процесуальну диверсію, коли відправив справу для визначення підсудності, хоча не мав на те права, – підсудність було визначено ще в січні 2021 року. Поки справа ходила, закінчився строк запобіжного заходу. А зараз вони нібито не змогли сформувати колегію суддів. Тут Кримінальний процесуальний кодекс (КПК) суворий і це правильно: якщо закінчився строк запобіжного заходу і його не продовжено, то таку особу має бути звільнено. Тому обвинувачені у викраденні й убивстві Юрія Вербицького Сергій Мисливий та Іван Новотний дійсно опиняться на волі”, – розповів Титич.

Він зазначив, що цей кейс – “лише одна ілюстрація з безлічі”.

“Не можна перетягувати ковдру тільки на справи Майдану. З аналогічними проблемами в судах стикаються скрізь. Судді не виконують головної вимоги КПК, ст. 322 – безперервність судового розгляду. Вони просто затягують процеси. Ця проблема глобальна. Якщо спочатку зосереджувались на тому, щоб загасити справи Майдану на стадії розслідування, то тепер усе перемістилося в суди. І там суцільний треш. Вирішити цю проблему можна тільки через судову реформу”, – переконаний адвокат.

На його думку, реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) має змінити ситуацію з правосуддям.

“Я б тільки подякував цим чортам-суддям, що вони своїми діями привертають увагу до цієї проблеми, чим дають можливість нам голосно артикулювати проблему, апелювати зокрема до президента України Володимира Зеленського про необхідність судової реформи, особливо в частині ВККС. Два роки тому президент її розігнав, але забув, що треба створити адекватну комісію. Тепер це рішення продавили. І важливо, щоб громадськість і медіа утримували під пильною увагою комісію. Саме там відповіді на головні питання: чому не розслідують злочинів, чому нікого не покарано”, – підкреслив Титич.

Він вважає, що після запуску ВККС у судах можна буде досить швидко розглянути всі тривалі процеси.

“Питання не в термінах. Ідеться про те, що держава має виконати свою функцію встановлення істини щодо всіх жертв без винятку. І серед правоохоронців, якщо такі були, і учасників акцій, і просто людей, які потрапили під каток силової машини абсолютно випадково – у нас багато таких. Усі обставини мають встановити в суді, щоб усілякі маніпуляції припинили”, – заявив адвокат.

Він підкреслив, що наразі головні завдання суспільства й адвокатів – не дати можливості забути про злочини Майдану, зберегти матеріали розслідування і запобігти реабілітації обвинувачених на міжнародному рівні.

“Ми могли дістати нормальний суд ще сім років тому. Але всі тварюки-судді благополучно втрималися на своїх місцях і “вершать правосуддя”. Як від них можна чогось чекати? Сім років нескінченними засіданнями в судах фактично ґвалтують потерпілих людей. Деякі з них здоров’я втратили, хтось зовсім не дожив до розгляду. Зараз важливо зберегти процесуальну документацію, докази, не дати можливості їх знищити і нівелювати. І ще необхідно стежити за процедурами реабілітації осіб, яких зараз обвинувачують у злочинах проти українців, на міжнародному рівні. Такі процеси тривають активно, зокрема з допомогою з України”, – резюмував Титич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *